Thaçi uron Johnsonin: Britania, partner strategjik

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson.

Kreu i shtetit deklaroi se Britania e Madhe është partner strategjik, derisa miqësia e Kosovës me këtë vend është e përhershme.

“Boris Johnson është zgjedhur sot lider i ri i Partisë Konservatore dhe kryeministër i ardhshëm i Britanisë së Madhe. Në emër të popullit të Kosovës uroj mikun tim Johnson, popullin britanik dhe mirëpres vazhdimin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve tona. Britania e Madhe është partner strategjik, derisa miqësia jonë është e përhershme”, tha Thaçi.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet