Berisha

 • Haziri dhe Berisha flasin për kampusin universitar

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në takimin e zhvilluar me ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka uruar për sukseset në transformimin e FSK’së në Ushtri të Kosovës. “Uroj për transformimin e FSK’së në Ushtri. Besoj shumë që në proces do të arrihet...
 • Limaj në Prizren, prezanton aderimet e reja të Nismës

  Nismës Socialdemokrate, degës në Prizren nga sot i janë bashkuar dhjetëra ish aktivistë e drejtues të Partisë Demokratike në këtë qytet. Në një konference për media të Nismës ku prezent ishte edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj, janë prezantuar aderimet e reja. Kësisoj nga sot tek Nisma kanë...
 • Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkutjuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se rezistenca shqiptare në Kosovë ishte e pathyeshme. Postimi i plotë i Veselit në...
 • Berisha ‘përgëzon’ Ramën: Aferim more Edvin, na bëre fanar droge në botë (Foto)

  Ish- kryeministri Sali Berisha ka komentuar në faqen e tij në Facebook, të dhënat skandaloze për Shqipërinë nga raporti i fundit i zyrës për drogën në Organizatën e Kombeve Bashkuara, sipas të cilit Shqipëria shënjon një rekord të ri botëror; e para për përdorim të drogës së fortë, kokainën....
 • Berisha: Sjellja e autoriteteve në Durrës ndaj kosovarëve, turp kombëtar!

  Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka cilësuar si turp kombëtar sjelljen e autoritete të Durrësit ndaj kosovarëve që po shkojnë atje për pushime. Ai në facebook ka thënë se veprimet e tilla janë të papranueshme.   Lexo postimin e plotë:   Qendrimi ne Durres i autoriteteve zyrtare ndaj...
 • Berisha: Me mujt edhe tani e dërgoj PDK-në në opozitë

  Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës nga PAN-i, Zafir Berisha, qëllimin e Nismës për të formuar qeverinë me PDK-në, e arsyeton me votat e marruara nga qytetarët. Berisha në një debat në “RTV Dukagjini”, e ka arsyetuar këtë me votat e marruara dhe me kandidatin e tyre për...
 • Berisha: Haradinaj njeh vuajtjet e Kosovës, mund të kuptojë hallin e qytetarëve!

  Anton Berisha nga AAK, kandidat për deputet, në një tubim me qytetarët e Klinës ka thënë se njerëzit aventurist që nuk e din dhe besojnë vuajtjen e Kosovës nuk mund të sjellë mirëqenie. Berisha ka theksuar se vetëm një kryeminstër si Ramush Haradinaj që ka njeh dhimbjen, vuajtjen, humbjet...
 • Meta e quan Berishën pikën e tij të fortë: PS me 71 deputetë? Me PD-në apo pa të?

  Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, ka deklaruar edhe njëherë raportet e tij të mira që ka me ish-aleatin e tij Sali Berisha. Meta ka rrëfyer pse shkoi te zyra e Berishës një ditë më parë pas marëveshjes së Rama-Basha. ‘Isha për një drekë dhe kisha kënqësinë ta përsëhndesja. E...
 • Berisha takoi ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu

  Ish kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka takuar ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu. Takimi zhvillohet në kohën e krizës politike që ka përfshi Shqipërinë, pasi opozita nuk do të merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit.   Shkrimi i Berishës në Facebook:   Takim me ambasadorin...
 • Berisha: Zonja Fajon, nuk je ti ajo që na mëson çka është shteti e çka është interesi partiak

  Anton Berisha, anëtar i Kryesisë së AAK-së ka reaguar pas deklaratës së sotme të Eurodeputetes Tanja Fajon e cila tha se opozita nuk duhet të bllokojë procesin e liberalizmit të vizave për shkak të interesave partiake. Ai përmes një shkrimi iu ka drejtuar eurodeputetes “Zonja Fajon, nuk je Ti...
 • Berisha: Ata që janë në ndjekje të suspendohen deri sa drejtësia ta jep fjalën e vetë

  Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, tha në mbledhjen e sotme të Kuvendit se mosrespektimi i ligjit dhe keqpërdorimi i detyrës zyrtare, i humb miliona euro buxhetit të vendit. “Larghohen shërbyesit civil nga puna për arsye të bindjeve politike dhe punësohen militantë, por nuk llogarisin se me miliona euro...
 • Berisha i emocionuar pas barazimit

  Reprezentuesi i Kosovës, Bernard Berisha është shprehur shumë i emocionuar pas barazimit ndaj Finlandës. Kosova debutoi sot në eliminatorët e Kupës së Botës, ndërsa qysh në ndeshjen e parë, djelmoshat kosovarë nxorën një pikë. ”Kam qenë shumë i emocionuar pasi që ishte loja e parë dhe këtë pikë i’a...