Sylvester Stallone shet veturën për 350 mijë Dollar (Foto/Video)

Ai është një entuziast i njohur i makinave me një koleksion masiv të automjeteve klasike dhe ekzotike.

Por Sylvester Stallone zgjodhi të ndahej me një nga makinat e tij më luksoze kur vendosi në shitje Cadillac Escalade të shtrirë 20 inç për 350,000 dollarë, ose ofertën më të mirë.

Aktori dhe regjisori 74-vjeçar po shet automjetin e personalizuar përmes Becker Automotive Design, e cila personalizoi Escalade fillimisht për një $ 409,000.

Një deklaratë e shkurtër nga Stallone se pse ishte duke u ndarë me SUV të mrekullueshëm, u përfshi në listë.

“Unë e urdhërova Becker ESV time për një qëllim specifik, megjithatë, kërkesa ime për të ka ndryshuar kohët e fundit dhe nuk kam më nevojë për këtë automjet të bukur,” tha ai.

‘Elektronika dhe cilësia e udhëtimit nuk janë të dyta. Shpresoj që pronari i ri të ketë vite të tëra që të përdorë nga ky Becker Cadillac ESV i emëruar me sensacion. ‘

Automjeti masiv i Stallone përmban një sistem argëtimi të padiskutueshëm, përfshirë një TV inteligjent LCD Ultra HD 43in, i cili mbulon ndarjen midis shoferit dhe pasagjerëve.

Audio përmban një sistem tingulli rrethimi 7.1 të rrethuar me porosi, dhe pasagjerët me fytyrë të pasmë ende mund të shikojnë një prej filmave të Sly-së në një ekran më të vogël 12inësh.

Puna e përparme me tre vend të pasmë përfshin rripa sigurie me tre pika për siguri të shtuar.

Pasagjerët gjithashtu do të lidhen falë një ruteri të internetit të shkallës ushtarake pa tel të lidhur për të bërë karta sim të transportuesve të ndryshëm për lidhje optimale në çdo kohë.

Vendosja është po aq luksoze sa elektronika, dhe karriget kanë masazhe të integruara me ftohje termoelektrike dhe ngrohje për kontrollin e temperaturës individuale.

Të gjitha vendet në kabinën e mbyllur duken të rehatshme, por dy vendet e pasme të kovës kanë mbështetje elektrike të këmbëve, dhe dritaret kanë rrëshqitje perde elektrike për ndërprerje për intimitet shtesë.

Pasagjerët mund të shtrojnë lehtë në tavolinat e palosshme të rimesove prej druri, dhe tastierat anësore kanë shumë hapësirë për ruajtje, të cilën Stallone e përdori për dekantuesit.

Sipas TMZ, origjinalja Escalade kushtoi 89.500 dollarë, por modifikimet shtuan 136.330 dollarë.

Kategoritë
FunTë ndryshme