Super Milot Rashica, Bremen trefishon epërsinë

Është duke u zhvilluar ndeshja e javës së fundit të Bundesligës ndërmjet Werder Bremen dhe Koln.

Vendasit kanë arritur të shënoj dy gola tjetër të shpejtë, duke trefishuar epërsinë, shkruan KosovaPress.

Ylli kosovar, Milot Rashica arriti të shënoj golin e dytë në minutën e 28-të të ndeshjes, ndërsa 2 minuta më vonë ishte Fullkrug që arriti të trefishojë epërsinë e skuadrës vendase.

Kujtojmë që me këtë rezultat, skuadra e Werder Bremen siguron vendin për Play-Off, për shkak që Dusseldorf është duke pësuar humbje në ndeshjen ndaj Union Berlinit.

Kategoritë
Sport