Suarez: Koeman donte që unë të qëndroja, mbase drejtorët u shqetësuan që unë isha shoku i Messit

Pasi erdhi në fitore kundër Kilit me Uruguajin, Luis Suarez foli për largimin e tij të fundit nga Barcelona dhe la të kuptojë një nga arsyet.

Në Barcelona, ​​Suarez u dorëzua lehtë, dhe ai theksoi se nuk ishte vendimi i trajnerit të ri Ronald Koeman.

“Koeman më tha që unë nuk do të largohesha nga klubi dhe se ai më kishte në planet e tij. Nuk varej nga trajneri, drejtorët më hoqën qafe. Ata menduan se unë isha shoku i Messit. Ata gjithmonë ankoheshin që Messi nuk ishte dakord me sulmuesit në klub dhe kur ai pajtohet me një, ata e heqin qafe atë. Këto janë gjërat që ata vendosin. Dy vjet më parë ata donin të hiqnin qafe mua për të sjellë sulmues të tjerë. Ata nuk sollën askënd për të garuar me mua, sepse unë luaja në një nivel të lartë. Unë meritoja respekt “Unë nuk e meritoja të dija nga gazetat që po shkoja në një klub tjetër. Ata duhet të më kishin telefonuar dhe të më shpjegonin pse po largohesha. Unë jam i vetëdijshëm për moshën time, nuk do ta kisha problem të largohesha,” tha Suarez për ESPN.

Uruguajani pretendon se Koeman e kishte atë në planet e tij.

“Nëse trajneri hyn dhe thotë se nuk je në planet e tij, atëherë fillon të dyshosh nëse Koeman ose drejtori nuk të dëshiron në ekip. Koeman thirri, por 10 ditë pasi zbulova se po largohesha. Ai tha se më kishte në plan nëse jo Unë gjej një klub, ”tha futbollisti i Atletico.

Ai më pas foli për marrëdhëniet e tij me Messin.

“Ata ishin të shqetësuar që unë isha dakord me Messin. Ndoshta nuk është kështu, por unë nuk mund të gjej një arsye tjetër pse ata donin të na ndanin. Unë nuk ndikova në Messin dhe vendimet e tij. Nëse Leo qëndron në Barcelona, ​​atëherë ai duhet të shijojë dhe të luajë në një nivel të lartë si më parë. Problemi nuk është se unë ndryshova klubin, por si e bënë ata, “përfundoi Suarez.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet