Standardet të dyfishta nga Greqia, nuk i lejoi hyrjen e terroristit të ekstraduar (Foto)

Turqia  filloi me ekstradimin e terroristëve të kapura të grupit terrorist DEASH në vendet e tyre të origjinës, njofton Gazeta e Re.

Sot njëri prej terrorsitëve ka mbetur në mes të kufirit ndërmjet Turqisë dhe Greqisë, pasi që policia greke nuk e pranoj atë, edhe pse ai ishte një shtetas grek.

Pasi që nuk u lejua hyrja e tij, ai vendosi të qendrojë në mes të kufirit Turqi-Greqi kështu duke protestuar vendimin e autoriteteve greke. /gazetaere.com/

 

 

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet