Spalletti publikon listën për Europa League

Trajneri i Interi, Luciano Spalletti ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që do të luajnë në Europa League. Në fillim do jenë dy përballjet me Rapid Vienna.

Për këto ndeshje Cedric Soarez ka zënë vendin e Sime Vrsaljko, i cili është i dëmtuar.

Ashtu si në Champions League jashtë ka mbetur Roberto Gagliardini, Henrique Dalbert dhe Joao Mario.

Portierë: Handanovic, Padelli, Berni.

Mbrojtës: De Vrij, Miranda, Skriniar, Ranochia, Cedric Soarez, Asamoah, D’Ambrosio, Nolan*, Zappa*, Corrado*.

Mesfushorë: Vecino, Brozovic, Nainggolan, Valero, Gavioli, Schir, Roric.

Sulmues: Perisic, Candreva, Lautaro Martinez, Keita Balde, Icardi, Politano.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet