Soylu: 41 mijë lira turke do të sigurohen për ata, shtëpitë e të cilëve u shkatërruan gjatë tërmetit

Kanë kaluar tre ditë nga tërmeti me madhësi 6.8 që ndodhi në Elazig.

Ministri i Brendshëm Süleyman Soylu njoftoi sasinë e mbështetjes që do t’u jepej atyre shtëpive të të cilëve u shkatërruan gjatë tërmetit në Elazig.

Ai tha se do të ndërtohen 2000 njësi banimi dhe do të sigurohen 41 mijë lira turke për ata shtëpi të shkatërruara gjatë tërmetit. /Gazeta e Re/

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet