Sllovakia mbulohet nga bora në mes të korrikut (Video)

Derisa shumë vende të Evropës po luftojnë me temperaturat e larta dhe të nxehtit ‘afrikan’, malet e Sllovakisë janë mbuluar nga bora. Pas temperaturave prej mbi 20 gradë celsius të regjistruara gjatë ditës së djeshme, temperaturat kanë rënë në mënyrë drastike, ku në Lomnjicki e gjithë sipërfaqja është mbuluar nga bora.

Megjithatë kjo nuk është hera e parë që në korrik bie borë në këtë rajon, kjo edhe është arsyeja pse vizitorët duhet gjithmonë të jenë të gatshëm.

Ndryshe mali Lomnjicki është 2,632 metra i lartë, dhe konsiderohet si maja e tretë më e lartë në malet e Sllovakisë.

Missing winter? Winter conditions on Lomnicky Štit, Slovakia yesterday, July 11th. 2634 m. Report: Stanislav Hýll / Aktuálne podmienky na horách

Publiée par Severe Weather Europe sur Vendredi 12 juillet 2019

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet