Simpsons paralajmëroi amerikanët se çfarë do të ndodhte nëse nuk do të votonin: Me kë do të talleni tani?

TEMAT e zgjedhjeve presidenciale të SHBA u prekën gjithashtu nga krijuesit e Simpsons në mes të tetorit, kështu që Homeri u vendos në votime ku iu desh të mblidhte favoritin presidencial, duke kujtuar gjithçka që bëri Trump gjatë mandatit të tij.

“Vota juaj nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme,” i tha Marge ndërsa ishte ende në shtëpi, ndërsa ai shtynte zvarrë për të shkuar në zgjedhje. “Do të shkosh nga këto këmbë nëse do të kujdesesh për tre gjërat që i do më shumë”, e kërcënoi ajo. Homeri arrin në votime akoma i pavendosur dhe madje mendon t’i shkruaj gjykatësit Judy, por më pas Lisa (me një maskë në fytyrë) shfaqet dhe i thotë, “Si mund të jesh akoma i pavendosur, pas katër viteve të fundit?”

Para Homerit atëherë shfaqen titujt e lëvizjeve të Trump gjatë mandatit të tij si “vendosja e fëmijëve në kafaz”, “pagesa e 750 dollarëve taksa” ose “thirrja e supremacistëve njerëz të mirë”.

Kujtesa përfundon me, “Dhe ne as nuk e renditëm më të keqen.”

Homeri pastaj zë (me mend – për Biden) dhe i thotë kamerës: “Dhe kë do të talleni me shfaqjet e natës vonë?”

Por pastaj ndodh një kthesë. Dhe tani spoilerët po lëvizin, kështu që nëse nuk doni të zbuloni se çfarë po ndodh, ndaloni së lexuari tekstin.

Në fund, rezulton se e gjitha ishte një ëndërr dhe se Homeri nuk votoi fare dhe vota e tij do të ishte vendimtare.

Episodi u transmetua në fillim të kësaj jave dhe klipe në mediat sociale përsëri në tetor.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet