Shqiponja që ‘tërboi’ serbët, Xhaka e bën sërish (Foto)

Shqiptarët e ngritën në piedestal pas atij supergoli përballë Serbisë në ndeshjen e 1/8-ve të Botërorit dhe natyrisht që Granit Xhaka e meriton.

Më tepër sesa për performacën në fushë, ylli i kombëtares helvete u vlerësua për simbolin e shqiponjës që bëri poshtë tifozerisë serbe dhe mbështetjen që mori në këtë ditë Xhaka duket se nuk e ka harruar.

Ai vazhdon të bëjë shqiponjën, pavarësisht gjobës nga FIFA, por këtë herë gjatë pushimeve me të fejuarën e tij dhe jo në fushën e blertë.

Duke kryqëzuar duart së bashku ata krijojnë simbolin kaq të dashur prej shqiptarëve dhe foton e shprëndan vetë mesfushori i Arsenal në Instagram, ku ka marrë mijëra pëlqime.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet

 • Ahmeti reagon për “veteranët e rrejshëm”

  Kryetari i komunës së Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj publikimeve ku thuhet se 19,000 veteranë të rrejshëm përfshihen në draft aktakuzën e prokurorit Elez Blakaj...
 • Dy milionë muslimanë pritet të nisin Haxhin

  Dy milionë muslimanë pritet të mbërrijnë javën e ardhshme në Arabinë Saudite për pelegrinazhin e përvitshëm të Haxhit. Këtë vit do të marrin pjesë edhe pelegrinët nga Irani, autoritetet...
 • Pesë shpjegime mbi krizën ShBA-Turqi

  Pak muaj më parë, marrëdhëniet mes Uashingtonit dhe Ankarasë i ngjanin qetësisë që i paraprin një stuhie. Shkak ishte mbajtja në burg e një pastori amerikan, që akuzohet se...
 • Divorci dhe liria e grave

  Divorci mund të mos jetë ajo që e dëshirojnë, por çifteve ndonjëherë nuk u mbetet zgjidhje më e mirë. Rekomandohet si opsion, veçanërisht, për t’i shmangur pasojat e mëdha...