Shqipëri, 4 viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë realizuar 504 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe rastet më të larta janë regjistruar në Tiranë.

Në Shqipëri janë regjistruar 126 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 4 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit.

Në njoftimin e përditshëm të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, është bërë e ditur se numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në Shqipëri është rritur në 4.763 dhe numri i të vdekurve në 138.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë realizuar 504 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe rastet më të larta janë regjistruar në Tiranë.

Sipas të dhënave të ministrisë, në 24 orët e fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar në 2.682 numrin e të shëruarve.

Në Shqipëri që nga fillimi i pandemisë janë kryer gjithsej 38.683 testime dhe Instituti i Shëndetit Publik vazhdon punën në terren për rastet e dyshuara me koronavirus.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet