Shpërthime në aeroportin e Adenit (Jemen) menjëherë pas mbërritjes së kabinetit të qeverisë së re (Video)

Pa dhënë detaje më të hollësishme, burimi theksoi se shpërthimet ndodhën para se anëtarët e qeverisë të zbresin nga aeroplani.

Tre shpërthime kanë tronditur aeroportin e qytetit Aden në jug të Jemenit menjëherë pas mbërritjes së kabinetit të qeverisë së sapoformuar jemenase nga Arabia Saudite në kryeqytetin e përkohshëm, transmeton Anadolu Agency (AA).

Një burim qeveritar tha se një nga shpërthimet ndodhi brenda sallës së pritjes së mysafirëve VIP, gjatë uljes së aeroplanit që transportonte anëtarët e qeverisë së re në aeroport.

Pa dhënë detaje më të hollësishme, burimi theksoi se shpërthimet ndodhën para se anëtarët e qeverisë të zbresin nga aeroplani.

Deri më tani nuk ka informacione për shkakun e shpërthimeve dhe nëse ka ndonjë viktimë apo të plagosur.

Kategoritë
BotaLajme