Shikoni super aksionin dhe golin e vitit në Spanjë (Video)

SPANI shpejt harroi asistimet mjeshtërore dhe golat e Messi, Griezmann dhe Suarez nga disa ditë më parë. Deportivo La Coruna është përgjegjëse për këtë.

Një asion i shkëlqyeshëm nga i gjithë skuadra dhe në të gjithë fushën

Sulmuesi me përvojë Christian Santos (32) i dha fund një aksioni të shkëlqyer në ndeshjen kundër Huesca në raundin e 38-të të ligës së dytë spanjolle, në fillimin e së cilës ai vetë mori pjesë, me një gol spektakolar.

Pothuajse i gjithë skuadra e Deporit morri pjesë në një aksion të shpejtë dhe efektiv që filloi duke marrë topin para zonës së tyre të penalltisë, e ndjekur nga një seri shfaqjesh tërheqëse nga e para, e pesta, në hapësirë ​​…

Filloi banakun dhe mbaroi spektakolare

Wasshtë mbaruar nga Santos, i cili në kulmin e pikës së bardhë kapi përgjimin e Salva Ruiz me një fluturim akrobatik dhe duke hedhur prapa dhe duke shënuar mbi kokë,

Një qëllim i një rëndësie të madhe estetike, por edhe rezultante

Goli i bukur kishte jo vetëm vlera estetike, por edhe të shkëlqyera rezultati, sepse i solli të mbytur Deporit një fitore 2: 1 në një ndeshje të rëndësishme kundër një kundërshtari të ashpër, i cili po lufton për një hyrje të drejtpërdrejtë në Primera.

Deportivo u largua nga zona e lëshimit para fundit falë gërshërëve të kujtesës katër-rrumbullake./Gazeta e Re/

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet