Shikoni reagimin e Kryeministres Islanda-s kur u godit nga një tërmet i fortë (Video)

REYKJAVIK dhe zona përreth u goditën sot nga një tërmet i fortë me madhësi 5.6, dhe për pak kohë ndërprenë një seancë parlamentare.

Kryeministrja Islandez Katrin Jakobsdottir dha një intervistë gjatë tërmetit dhe kamerat regjistruan momentin kur u trondit dhoma në të cilën ajo po qëndronte, si dhe reagimin e saj ndaj tërmetit.
“O zot, një tjetër tërmet”, tha Kryeministrja, duke parë përreth me shqetësim.

“Më vjen keq, kishte vetëm një tërmet. Mjerisht”, tha ajo, pastaj qeshi, duke thënë, “Ky është Islanda”.

Askush nuk u lëndua

Tërmeti më i fortë i sotëm në Islandë zgjati disa sekonda, pasuar nga disa lëkundje më të vogla. Seanca parlamentare u ndërpre për pesëmbëdhjetë minuta.

Kategoritë
BotaLajme