Shefat e Shtabeve të Rusisë dhe SHBA-së realizojnë bisedë telefonike

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Valerij Gerasimov dhe ai i SHBA-së Joseph Dunford kanë realizuar një bisedë telefonike, transmeton AA.

Sipas agjencisë së lajmeve TASS, duke u thirrur në Ministrinë ruse të Mbrojtjes, Gerasimov dhe Dunford kanë biseduar për zhvillimet në Siri dhe për tema që ndërlidhen me interesin e përbashkët të të dyja vendeve.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet