SHBA: Shënjestron protestuesit me hark e shigjetë, rrihet paq (video)

Protestat e dhunshme që kanë shpërthyer në të gjithë Shtetet e Bashkuara për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd i cili u mbyt nga një oficer policie, kanë shënuar dhe një incident të rrallë.

Gjatë një proteste në Salt Lake City, një burrë nxori një hark dhe shigjetë duke shënjestruar me protestuesit.

E gjitha filloi kur qytetarët e mbledhur bllokuan rrugën dhe u përleshën me një prej shoferëve. Në një moment, burri nxori hark dhe shigjetën, duke bërtitur: “Të gjitha jetët kanë rëndësi”. Por jo vetëm s’mundi të qëllojë, ai dhe u rrah paq për gjestin e tij sfidues.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet