Senatori islamofob që dhunoi të minorin që e gjuajti me vezë sfidohet në aeroport nga dy të rinj më të pjekur

Senatori islamofob australian që dhunoi të minorin që e gjuajti me vezë, sfidohet në aeroport nga dy të rinj më të pjekur.

Kjo video do ju bëjë ditën … Senatori islamofob australian që dhunoi të minorin që e gjuajti me vezë, sfidohet në aeroport nga dy të rinj më të pjekur!

Kjo video do ju bëjë ditën … Senatori islamofob australian që dhunoi të minorin që e gjuajti me vezë, sfidohet në aeroport nga dy të rinj më të pjekur!

Publiée par Ekuiliber.com sur Samedi 16 mars 2019

Ndryshe, para disa dite në Melbourne të Australisë, senatori, Fraser Anning është qëlluar me vezë nga një 17-vjeçar teksa po fliste përpara mediave.

Një ditë më parë ai fajësoi myslimanët për sulmin terrorist brenda dy xhamive në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur të paktën 49 persona.

Senatori australian menjëherë pas sulmit tragjik reagoi në Twitter duke shkruar: ‘A mendon dikush ende se emigracioni mysliman dhe dhuna nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën’.

Shkrimi i tij gjeti reagime te ashpra, madje ai u kritikua edhe nga vete bashkë-partiakѱt e tij.

Mediat vendase kanë filmuar momentin kur adoleshenti i hedh vezën në kokë senatorit, ndërsa ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke e goditur me shpulla e grushta.

Pamjet e publikuar kanë bërë xhiron e mediave ndërkombëtare:

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet