Rriten sërish rastet e reja dhe vdekjet nga COVDI-19/ Ishulli në Itali shndërrohet në vatrën më të madhe

Prej disa javësh, bilanci italian i pandemisë karakterizohet nga ulje dhe ngritje domethënëse nga dita në ditë.

Dje shifrat tregonin një ulje të të prekurve nga COVID-19, me 259 raste, ndërkohë që sot ai numër është rritur ndjeshëm duke shkuar në 412 infeksione.

Në rritje të lehtë pati edhe numri i viktimave, duke konfirmuar 6 viktima. N

Me shifrat e sotme, numri total i rasteve shkon në 251.237.

Rajonet më të prekura rezultojnë Lombardia dhe Veneto, por në krye ka dal Sicilia, me 89 raste, që tregon edhe një zbutje të masave parandaluese të turistëve që vizitojnë bukuritë e ishullit italian.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet