Ronaldo kalon kohën në pishinë, duke dërguar një mesazh të fortë për jetën me koronën

Anësori portugez Cristiano Ronaldo (35) përsëri i trajtoi fansat e tij me një foto sot, këtë herë nga pishina e shtëpisë, dhe ajo mblodhi pothuajse 7 milion pëlqime brenda disa orësh.

“Mos lejoni që ajo që nuk mund të bëni të qëndrojë në rrugën e asaj që mund të bëni”, shkroi Ronaldo pranë fotos.

Ylli i Juventusit ishte pozitiv për koronavirusin të Martën dhe të Mërkurën ai u dërgua me avion nga Lisbona në Torino, ku vazhdoi vetë-izolimin e tij.

Ai më pas iu drejtua tifozëve në rrjetet sociale para ndeshjes midis Portugalisë dhe Suedisë në Ligën e Kombeve, të cilën ai e shikoi nga dhoma e tij e ndenjes.

Sot, ai foli për herë të dytë pas një prove pozitive për koronavirus, por herën e parë në të cilën ai preku indirekt virusin që i mohoi të drejtën për të luajtur futboll.

Sipas njoftimeve të mediave italiane, Ronaldo do të humbasë vizitën e nesërme të Juventusit në Crotone dhe ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Dynamo Kiev.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet