Ronaldo: Inshallah, vëllai im Habib do të fitojë

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo beson se Habib Nurmagomedov do të mposhtë Justin Gaethje më 24 tetor në ishullin Yas afër Abu Dhabi, dhe ai gjithashtu i dërgoi atij mbështetje me atë rast.

Ronaldo tha gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në Instagram se ai është i sigurt se Habib do të fitojë, duke e bërë të qartë se kush është favoriti i tij në ndeshjen e përmendur.

“Sigurisht, sigurisht, Habib do të fitojë. Vëllai im, Inshallah,” tha Ronaldo.

Habib është i pamposhtur në 28 ndeshje profesionale deri më tani, dhe ai ka qenë kampion i peshave të lehta UFC që nga prilli 2018.

Me betime, Gaeth njoftoi një luftë me Habib: Unë do ta thyej atë, të premtoj

Ai më pas mbrojti rripin dy herë, ndërsa në anën tjetër Gaethje ka një rezultat prej 22 fitoreve dhe dy barazimeve në karrierën e tij të deritanishme.

Programi kryesor i UFC 254 do të fillojë më 24 tetor në 10 pasdite me kohën lokale në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe në 8 pasdite me kohën e Evropës Qendrore.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet