Rinisin fluturimet nga Rusia në Turqi të pezulluara për shkak të COVID-19

Në mëngjes u realizua fluturimi i parë nga Moska për në Stamboll, pasi pasagjerët, shumica shtetas rusë, arritën me Turkish Airlines në metropolin turk.

Sot rinisën fluturimet nga Rusia për në Turqi, të cilat më herët ishin pezulluar për shkak të pandemisë së koronavirusit (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Në mëngjes u realizua fluturimi i parë nga Moska për në Stamboll, pasi pasagjerët, shumica shtetas rusë, arritën me Turkish Airlines në metropolin turk.

Disa nga pasagjerët për destinacion kishin qytetin e Antalyas për të bërë pushimet e tyre.

Vitin e kaluar, Turqia radhitej e para në listën e vendeve më të vizituara nga turistët rusë, pasi vendin e vizituan afro 7 milionë shtetas të Rusisë.

Fluturimet midis Turqisë dhe Rusisë u pezulluan në mars për shkak të koronavirusit.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet