Refuzohet ndërtimi i Xhamisë në Kalanë e Prizrenit, reagon KBI e Prizrenit (Dokument)

Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren (KBI), e ka cilësuar si të padrejtë vendimin e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i cili e ka refuzuar kërkesën e tyre, për rindërtimin e Xhamisë së Kalasë – shkruan Gazeta e Re.

Vendimi sipas tyre, nuk i ka marrë parasysh faktet historike, argumentet autentike dhe për më shumë, as vullnetin e qytetarëve.

Në vijim lexojeni të plotë deklaratën e KBI-së:

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi

Të ngjajshmet