Real Madrid ia përkujtonë historinë Galatasaray-it

Real Madridi është këndellur në garë më të fortë në Evropë, atë të Ligës së Kampionëve, duke fituar bindshëm ndaj Galatasarayt me rezultat 6-0.

Rodrygo Goes shënoi het-trik, Karim Benzema dy herë dhe Sergio Ramos një herë në këtë fitore madhështore të mbretërve.

Para 17 vite me të njëjtën datë Galatasaray ka pësuar humbje me rezultat të njëjtë  ndaj kundërshtarit të tij Turk  Fenerbahce

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet