Raportuesi i OKB-së: Vrasjet e palestinezëve nga izraelitët paraqesin krim lufte

Raportues i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara (OKB) për të drejtat e njeriut, Michael Lynk, deklaroi se vrasjet dhe plagosjet e qëllimshme të demonstruesve palestinezë, në bazë të Statutit të Romës, paraqesin krim lufte, raporton AA, përcjell Gazeta e Re.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet