Rama e “humbet” nga donacionet: Të më kalojë shoku, pastaj flasim

Shuma e mbledhur në konferencën e donatorëve në Bruksel  tejkaloi çdo pritshmëri nga ana e qeverisë dhe kryeministrit shqiptar, aq sa ky i fundit nuk mund të fliste për gazetarët shqiptarë që po e përcillnin konferencën.

Rama: Të më kalojë shoku njëherë pastaj flasim.

Por gëzimi në fytyrë i lexohej qartë. Në konferencën e donatorëve ku merrnin pjesë mbi 100 shtete të botës dhe institucione financiare arritën të grumbulloheshion 1.15 miliard euro për procesin e rindërtimit të zonave të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Fatura e tërmetit sipas qeverisë shqiptare ishte 1 miliard euro.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet