Qershor 1999. Video ku Oliver Ivanoviç u ndalon shqiptarëve të kalojnë në veri

Në një video e siguruar shihet ish lideri serb, tashmë i ndjerë Oliver Ivanoviq, derisa u ndalon shqiptarëve të kalojnë në veri.

Xhirimet janë bërë në qershor të vitit 1999 ditët kur Kosova është liruar dhe serbët nisën të krijojnë “republikën” e tyre në veri, shkruan Magazina.alPersona ende të panjohur e qëlluan me disa plumba në mëngjesin e sotëm liderin e SDP-së, Oliver Ivanoviq.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet