Qershia kundër fryrjes së stomakut

Fryrja e stomakut mund të shkaktohet duke ngrënë ushqime të caktuara në dietën tuaj, ose duke ngrënë shumë ose shumë shpejt.

Kjo është një gjendje e zakonshme që prek shumicën e njerëzve në një periudhë në jetën e tyre, sipas NHS.

Ju mund të largoni rrezikun e fryrjes së stomakut duke ngrënë qershi, sipas faqes së internetit të mjekësisë LiveStrong.

Qershia përmban një karbohidrate që është e vështirë të tretet dhe mund t’ju bëjë të ndiheni më mirë.

Zakonisht, njerëzit kanë më shumë gjasa të ndihen të fryrë pas një fundjave të madhe, veçanërisht gjatë sezonit festiv.

Kategoritë
Shëndetësi

Të ngjajshmet