Pronari i supermarketit e vrau protestuesin në SHBA

Vdekja tragjike e George Floyd nën gjurin e policit bëhet kryetemë në SHBA, ku u bë shkak i tensioneve dhe përleshjeve, transmeton Gazeta e Re.

Pas vdekjes së tij qytetarët u mblodhën për të protestuar këtë ngjarje tragjike, përplajsa mes qytetarëve dhe policëve shfaqi pamje të ndryshme në rrugët e Minneapolis.

Disa prej protestuesve thyen xhamat e supermarketeve, ku pas një përplasjeje pronari i një supermarketit vrau protestuesin për shkak se kishte bërë dëme të mëdha në lokalin e tij.

 

 

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet