Prodhohet tiramisuja rekord 267 metra

E shtuna ka qenë mjaft e ëmbël në qendrën tregtare “Tiare” në Villesse ku u prodhua tiramisuja më e gjatë në botë.

Kjo është konfirmuar nga gjyqtari i Rekordeve Botërore Gines në Londës.

Tiramisuja rekord është 267 metra e gjatë.

Impersionuese është edhe sasia e përbërësve të recetës, ku janë ndarë më shumë se 6 mijë pjesë të shpëndara falas për të pranishmit: 3 mijë vezë, 400 litra krem mascarpone, 400 kilogramë biskota me biskota dhe 420 litra kafe të përgatitur në moka./tesheshi.com/

Kategoritë
FunTë ndryshme

Të ngjajshmet