Prishtina gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Kosovës

Prishtina ka arritur të siguroj gjysmëfinalene Kupës së Kosovës, pas triumfit ndaj Vushtrrisë me rezultat 4:1.

Transferimi i afatit kalimtar të janarit, Otto John shpërtheu në këtë ndeshje duke realizuar dy gola, ndërsa nga një shënuan Ergyn Ahmeti dhe Endrit Krasniqi nga pika e bardhe.

Golin e vetëm në këtë ndeshje për skuadrën mysafire e realizoi Drilon Fazliu.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet