Pircing në hundë e la vajzën në karrigen me rrota

Një vajzë braziliane ka mbetur në karrocë pas vuajtjes nga një infeksion bakterial, të marrë nga pirsing në hundë. Layane Dias e vendosi pirsing në korrik të 2018, kur  ishte 20 vjeçe dhe thotë se kur e shpoi hunda iu fry atë kohë. Pavarësisht situatës, vajza mendoi se nuk ishte diçka serioze.

Më pas pati edhe dhe dhimbje të forta këmbësh. Dhimbja i kaloi mpirje në të gjithë trupin e saj, gjë që e pengonte që të ecte. Mjekët po përpiqen që të japin një diagnozë të saktë, derisa zbuluan ‘Staphylococcus aureus’ në gjakun e saj.

Vajza  duhet t’i nënshtrohet një operacioni emergjent dhe përgjegjësi i neurokirurgjisë, Osëaldo Ribeiro Marquez,  tha se kurrë nuk e kishte parë atë lloj infeksioni bakterial.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet