Pesë golat më të bukur të sezonit të Juventusit (Video)

Juventus është kampioni i ri i Italisë. Zonja e vjetër konfirmoi titullin e saj të nëntë radhazi me fitoren 2-0 kundër Sampdoria.

Kjo ishte ndoshta titulli më i fituar i Juventusit në nëntë vitet e fundit në Itali. Mbrojtja kishte probleme të veçanta, duke shënuar 38 gola në 36 ndeshje, më së shumti që nga viti 1961 kur flasim për kampionin në fund të sezonit, dhe titulli u sigurua vetëm dy raunde para përfundimit të kampionatit.

Sulmi ishte i mirë, ai ishte i katërti në golat e shënuar në kampionat (75), pas Atalanta (96), Inter (77) dhe Lazio (76), dhe disa ishin vërtet të mirë.

Kjo është arsyeja pse Dugout ka përpiluar një listë me pesë golat më të bukur të Juventusit në kampionatin italian këtë sezon. Higuain, Ronaldo, Dybala, Costa dhe Rabiot e gjetën veten në listë. Bombë e Rabiot kundër Milano u shpall goli më i bukur.

Shikoni videon:

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet