Përfundojnë ndeshjet e para pas rikthimit të Bundesligës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar ndeshjet e para në Bundesligën gjermane, pas rikthimit pas 2 muajve për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Me fillim nga ora 15:30, në Gjermani u zhvilluan gjithsej pesë ndeshje, transmeton KosovaPress.

Dortmundi arriti të shënoj fitore të thellë, në derbin e kësaj xhiro kundër Schalkes. Ndeshja përfundoi me rezultat 4:0 në të mirë të skuadrës vendase.

Golat për skuadrën e Dortmundit i shënuan, Haaland, Hazard dhe dy të tjerë, Guerreiro.

Ndërsa në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Kujtojmë që Bundesliga është kampionati i parë evropian që rinis të luajë, pas pezullimit për shkak të koronavirusit.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet