Përdoruesi i Google earth-it zbulon misterioz ” 400 km anije nën akull ” në ajsberg afër Anatarktikës

Një përdorues i Google Earth zbuloi atë që ata besojnë të jetë një ‘anije akulli 400 kilometra’ e shtrirë në një ajsberg rreth 100 milje larg bregdetit të Antarktidës.

Struktura e madhe e akullit u kap në Google Earth në jug të Zelandës së Re dhe ka një ngjashmëri të mrekullueshme me një oxhak lundrimi me një linjë dritaresh dhe një mori oxhaqesh.

Zbulimi ka ngjallur një varg teorish konspirative nga ata që besojnë se ka diçka të fshehur në kontinentin e ngrirë, me gjithçka që nga një bazë sekrete naziste e deri tek një civilizim antik, i cili kërkohet si një shpjegim.

Imazhet u ndanë për herë të parë në një video nga përdoruesi i YouTube MrMBB333 i cili e përshkruan veten si një Roje i Tokës.

“Gjatë 10 viteve të fundit unë jam njohur shumë me planetin tonë, mekanikën e tij dhe se si reagon në shumë aspekte të ndryshme të motit në hapësirë dhe shumë gjëra të tjera,” thotë ai në faqen e tij të internetit.

“Monitoroj gjithçka nga dyshemeja e detit deri te kozmosi dhe gjithçka në mes.”

Në një nga videot e tij më të fundit të postuara të Premten, krijuesi i YouTube nënvizoi një pjesë të Antarktidës së mbuluar me dëborë, në të cilën beson se ka zbuluar një anije.

Videoja fillimisht tregon një copë të madhe akulli që ngrihet mbi peizazhin përndryshe të bardhë.

Megjithatë, kur ai kalon në pamjen 3D, papritmas duket saktësisht si një anije.

“Ju shikoni poshtë dhe duket si skica e një anijeje,” thotë ai.

‘Kjo masë 400 metra e gjatë, sido që të duket se duket si një anije.

“Një anije akulli nëse doni ta quani atë – një jaht 400ft vetëm i ulur atje në brigjet e Antarktidës”.

Më parë në video, përdoruesi shikon edhe një pjesë tjetër akulli, për të cilën ai pretendon se tregon prova të mureve, hyrjeve dhe një vendi për të parkuar automjetet.

“Duket si një ajsberg i rastësishëm, por një pjesë duket si e ndërtuar me qëllim, duket si një mënyrë hyrje, dhe tiparet simetrike duken sikur janë krijuar,” thotë ai, duke treguar spote nëse ai thotë se ekziston një saktësi 90-shkallë kënd.

“Nuk duket e rastësishme, por sikur të kishte një qëllim,” shton ai.

Videoja tani është parë nga më shumë se 46,000 njerëz dhe ka ngjallur një debat për atë që mund të jetë burimi në komentet e postuara.

Një komentues pretendon se është diçka që eksploruesit e mëparshëm kanë lënë pas, ndërsa të tjerët pretendojnë se është një automjet sekret që është fshehur nën akull për të tragetuar të pasurit dhe elitën në rast të një katastrofe globale.

“Ata kanë zbritur atje për 80 vjet ose më shumë, kështu që nuk ka asnjë të thotë se çfarë ata kanë gjetur ose lënë pas,” tha përdoruesi Roy Rush.

“Më thanë disa vjet më parë se ka anije të ndërtuara nëntokë diku në bregdetin e sipërm lindor (si ato në filmin 2012) për të shpëtuar të pasurit dhe të fuqishmit kur ishujt Kanarie goditen me një tërmet masiv që do të nxjerrë bregdetin lindor, ‘përdoruesi Shannon Marciante shtyu si teorinë e saj të komplotit.

‘Mos harroni se unë do t’ju thoja tashmë se Hitleri kishte një bazë nën tokë brenda Antarktidës që merrej me një grup të caktuar të qenieve jashtëtokësore që ata ishin qeniet flokëverdhë me sy blu thoe ka disa të tjera që duken si ato r ose ishin këtu ata i dhanë ai janë mostra të ADN-së për t’i bërë njerëzit hibride një racë të re, ‘pohoi Galaxy Malachi.

Të tjerë argumentuan se më shumë punë hetimore duhet të bëhen në Antarktidë pasi ata besojnë se kontinenti mund të zbulojë zbulime rreth civilizimeve antike.

‘WOW … ju djema të sigurt keni një imagjinatë. Cilindri i 51 ’ishte objekti i vetëm interesant. Me të vërtetë një bazë, nuk do të kthehet te A.Aliens për ju, ‘argumentoi një përdorues me emrin Atta Boy.

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet