Për Kurtin qejfi më i madh se Stambolli (Foto)

Delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje, i kryesuar nga kryetari Albin Kurti, deputetet Albulena Haxhiu dhe Fitore Pacolli, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, kryetari i Qendrës së Prishtinës, Arben Vitia dhe asambleisti i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Arbër Vokrri po qëndrojnë në një vizitë katër ditore në Turqi.

Në kuadër të vizitave, delegacioni i VV-së, dje realizoj një seri vizitash në Ankara, kurse sot po qëndron në Stamboll.

Kurti bashkë me delegacionin sot vizitoi varrezat në  “Feriköy” në Istanbul me ç’rast vendosi lule në varrin e rilindasit tonë Shemsettin Sami Frasheri, transmeton Gazeta e Re.

Përpos vizitave zyrtare, delegacioni i VV-së po shijon edhe trashëgimin e pasur të qytetit të Stambollit. /Gazetaere.com/

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet