Pasardhësi i iPhone SE do të quhet iPhone 9, jo iPhone SE 2

Një raport i ri nga blogu japonez i Macotakar pretendon se pasardhësi i iPhone SE në të vërtetë do të emërohet iPhone 9, jo iPhone SE 2. Gjithashtu sugjerohet që telefoni të përdorë të njëjtin rast si iPhone 8.

Telefoni pritet të ketë një ekran 4,7 inç, një çip A13 Bionic, 3 GB RAM dhe mund të ketë një çmim fillestar prej 399 dollarësh. Sipas analistëve në Ming-Chi Kuo, telefoni mund të ishte në prodhim masiv nga janari, dhe do të dalë në treg në fund të marsit.

IPhone SE 2 ose iPhone 9 do të përdorë një PCB (SLP) me dhjetë shtresa për bordin e saj, dhe është e njëjta teknologji e përdorur nga versioni iPhone 11.

Telefoni nuk do të ketë një funksion 3D Touch dhe do të përdorë një sensor të shenjave të gishtërinjve me Touch ID sesa një Face ID për lexim biometrik.

Telefoni duhet të jetë i disponueshëm në tre variante ngjyrash – argjend, gri dhe të kuqe.

Kategoritë
Kuriozitete

Të ngjajshmet