Pas Kosovës, tërmet më i fuqishëm në Shqipëri, goditen Tirana dhe Durrësi

Një tërmet prej 3.5 shkallë ka goditur Shqipërinë më saktësisht zonën midis Tiranës dhe Durrësit.

Tërmeti në Shqipëri ka ndodhur më pak se një orë pas tërmetit që goditi Kosovën e që kishte fuqinë prej 2.1 shkallë, shkruan lajmi.net.

Gjatë ditës së sotme, tërmet ka pasur edhe në qytetin e Shkupit

Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik, me thellësi 5 kilometër.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet