Pas asistimit dhe golit të shënuar mënyra e vetme për të ndalur Muriqin ishte kartoni i kuq

Sulmuesi i Fenerbahce-së, Vedat Muriqi tashmë lirisht mund të thuhet se është i pandalshëm dhe në formën jetike të karrierës së tij.

Ne kuadër të superligës turke sot u zhvillua ndeshja ndermjet Gazisehir dhe Fenerbahce.

Ylli Kosovar këtë lojë e perfundoi me një asistim dhe një gol por në minutat e fundit u ndëshkua nga loja me një karton të kuq. /Gazeta e Re/

Kategoritë
LajmeSport

Të ngjajshmet