Para 20 vite kur turqit në Izmir mbanin protesta në përkrahje të Kosovës kundër dhunës serbe (Video)

Një video nga arkivi i kanalit shtetërorë te Shqipërisë (TVSh) tregon se si para 20 vite turqit dhe diaspora shqiptare në qytetin e Izmirit kanë mbajtur protesta masive në përkrahje të Kosovës kundër dhunës serbe gjatë vitit 1998, njofton Gazeta e Re.

Ne këtë proteste me moto: “KOSOVË JEMI ME TY” morën pjesë edhe politikan e sportistë të njohur turk.

Para 20 viteve kur turqit ne Izmir mbanin protesta ne perkrahje te Kosoves kunder dhunes serbe! Ne kete proteste me moto: KOSOVË JEMI ME TY" morren pjese edhe politikan e sportiste te njohur turk!Xhirim u realizu nga televizioni shqiptar (tvsh). "Historia qe harrohet ajo perseritet"!Nga arkivi i M1-shit

Publiée par Mbështetësit e Drejtësisë sur Jeudi 31 octobre 2019

Kategoritë
DIASPORALajme

Të ngjajshmet