Pamje të rënda, del momenti kur terroristi vret pa iu dridhur qerpiku

Momente frike, terrori. Vjena e sulmuar nga disa persona të maskuar, të veshur me të bardha dhe të armatosur deri në dhëmbë.

Policia ka rrethuar perimetrin e qendrës por situata është tepër e rëndë. Shkëmbime zjarri dhe disa viktima – deri tani raportohet mbi 5 të tillë – por agresorët janë ende në kërkim.

Videot e para që qarkullojnë tregojnw një polic tw maskuar ose qytetar (kalimtar i thjeshtë) që ka mbetur i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me agresorin, që më pas u sigurua që kishte ndërruar jetë dhe ka vrapuar.

Shikoni pamjet:

https://twitter.com/SVNewsAlerts/status/1323365256861798404?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1323365256861798404%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=http%3A%2F%2Fba.n1info.com%2FSvijet%2Fa483591%2FObjavljen-video-napadaca-u-Becu.html

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet