Pamje shqetësuese të një pacienti me virusin kinez (Video)

Videoja tregon një person të mbuluar me një jorgan që tundet pa kontroll, ndërsa një grua mban kokën. Virusi dihet se shkakton ethe dhe sulme në tru, shkruan “Sun”.

Pacienti i parë që u shërua nga sëmundja dëshmoi gjithashtu se ai kishte sulme të rënda të etheve për ditë të tëra para se të transferohej në karantinë.

Simptoma të tjera janë si gripi i zakonshëm, të tilla si gulçim dhe ethe, gjë që e bën këtë virus edhe më të vështirë për t’u zbuluar.

Kjo është pikërisht arsyeja pse ka radhë të mëdha në spitalet Wuhan këto ditë. Të gjithë ata që duan të kontrollojnë një virus duhet të presin dy ditë për vizitë te mjeku, kështu që spitalet janë të mbushur me njerëz, sipas “South Tea Morning Post”.

Nuk ka vend të mjaftueshëm për ata që supozohet se qëndrojnë të shtrirë në spital, siç dëshmohet nga pamjet e shumta me persona të infektuar nëpër korridore, kryesisht të mbuluar me jorgan, nga frika e përhapjes së infeksionit.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet