Pacolli prezanton lagjen “Saranda” që po ndërtohet në Kazakistan

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, ka prezantuar lagjen “Saranda” që po ndërtohet nga kompania e tij në kryeqytetin Nur Sulltan (Astana)  të Kazakistanit.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!”.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet