Organizata “Arasta” ndihmon 30 familje skamnore (Foto)

Organizata Joqeveritare “Arasta” vazhdon të ndihmojë familjet me nevojë. Aktivistët e kësaj Organizate, gjatë këtyre ditëve kanë ndihmuar 30 familje.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Arasta ka njoftuar se vazhdon të bëhet urë e mirësisë në mes të bamirësve dhe familjeve në nevojë gjatë këtyre ditëve të ftohta të Dimrit.

“Falë donacioneve të siguruara, OJQ ARASTA ka shpërndarë 30 familjeve në nevojë nga 2 metra dru për nxemje dhe nga një pako me mish të bluar viçi”, thuhet nder te tjera ne njoftim, përcjell Gazeta e Re.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet