Nusja e Donald Trump gati të kandidojë për në Senat

Lara Trump, nusja e Donald Trump do të ishte gati të kandidonte për Senatin në Karolinën e Veriut.

Pafajësia e ish presidentit dhe vota në favor të fajësimit të tij nga senatori i Karolinës së Veriut, Richard Burr e bëjnë kandidaturën e Lara Trump më të mundshme.

“Shoku im Richard Burr sapo i dha mundësinë Lara Trump ta zëvendësojë nëse ajo vendos të kandidojë,” thotë senatori republikan Linsdey Graham.

Nusja e Trump nuk ka dhënë detaje mbi planet e saj të ardhshme, por nga një vendim që pritet në muajt e ardhshëm ka të ngjarë të jetë pjesë e një kthimi në skenën politike të familjes Trump.

Kategoritë
BotaLajme