Nuk ka të ndalur furia e Liverpoolit

Liverpooli ka shënuar sonte fitoren e radhës në Premierligën angleze, duke e mposhtur Wolverhampton Wanderers me rezultat 1-2.

Në 23 ndeshje sa ka zhvilluar Liverpool në këtë stinor, ka shënuar 22 fitore dhe ka vetëm një barazim, transmeton KosovaPress.

Liverpool kaloi i pari në epërsi me golin e shënuar nga Jordan Henderson (8’). Barazimi i shifrave erdhi në minutën e 51-të nga Raul Jimenez, por që vendasit nuk arritën ta mbrojnë rezultatin, që do t’ua siguronte një pikë, pasi Roberto Firmino (84’) riktheu epërsinë e Liverpoolit, me të cilin rezultat përfundoi takimi.

Tani “të kuqtë”, kanë pozitën e parë në renditjen tabelare me 67 pikë, kurse Manchester City që është i dyti ka 51 pikë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet