Nuk është Barcelona, ja ku transferohet De Ligt

Në mediat e huaja ditë më parë u raportua se Barcelona ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt për 75 milionë euro.

Por si duket kjo nuk ëhstë e vërtetë pari që PSG është futur furishëm në garë dhe po e mendojnë si zëvendësues të Thiago Silvës.

Sheiku i PSG-së, Nasser Al-Kelafi, dëshiron patjetër që këtë sezon të ketë sukses në Ligën e Kampionëve, dhe njëri ndër përforcimet pritet të jetë holandezi 19 vjeçar.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet