Një tërmet prej 4.3 ballë goditi BeH-në

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME).

Një tërmet me fuqi prej 4.2 ballë sipas Rihterit ka goditur sot në mëngjes rajonin Mramora, mes Srebrenicës dhe Tuzlës në BeH.

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME).

Tërmeti është ndjerë në mbarë rajonin e Bosnjës verilindore, ndërsa sipas disa mediave, është ndjerë edhe në Serbi.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet