Një qenie misterioze shfaqet në plazhin e Zelandës së Re (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një plazh të Zelandës së Re, dhe kushdo që e pa është vënë në lajthitje. Çfarë është kjo?

Nuk duket sikur i takon  planetit tonë, por Instituti Kombëtar i Ujit dhe Atmosferës në Zelandën e Re e identifikuan krijesën.

Në fakt, bëhet fjalë për njërën nga meduzat më të mëdha në botë. Nën ujë, këto lloje të meduzës mund të arrijnë deri në 37 metra.

Massive lion's mane jellyfish washes up on north Auckland beach

Some pretty monstrous jellyfish have washed up on popular beaches.

Publiée par Newshub sur Dimanche 16 septembre 2018

Kategoritë
KurioziteteTë ndryshme

Të ngjajshmet