Një gotë në ditë nga kjo pije shkrin kilogramët e tepërt

Një mënyrë për të hequr qafe kilogramët e tepërt janë pijet. Kjo do t’ju ndihmojë të flini më mirë dhe të shkatërroni yndyrën në një kohë shumë të shkurtër.

Lëng qershie dhe aloe vera.

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje të drejtpërdrejtë midis konsumimit të qershisë dhe përmbajtjes së ulët të yndyrës, duke përfshirë yndyrë në bark.

Aloe Vera është një ilaç tradicional për diabetin. Rregullon nivelet e glukozës në gjak dhe ndihmon në reduktimin e peshës.

 

Përbërësit:

Gjysma e një gote me lëng jo të ëmbël të qershisë

1 lugë aloe vera

1 filxhan ujë në temperaturë dhome

 

Përgatitja:

Përzieni lëngun dhe aloe verën. Shtoni ujë. Përzieni mirë dhe pini.

Kjo pije jo vetëm që ju ndihmon të humbni peshë, por është e shkëlqyeshme për shëndetin.

Kategoritë
Shëndetësi

Të ngjajshmet